ZA POKUSY BEZ ZVÍŘAT

Kontakty pro média

Mgr. Barbora Bartušková Večlová, tel.: +420 604 604 372, e-mail:
barbora.bartuskova.veclova@svobodazvirat.cz

Ing. Anna Bernátková, tel.: +420 604 603 732, e-mail:
anna.bernatkova@svobodazvirat.cz

Tiskové zprávy

19.10.2021 Češi jsou v boji proti pokusům na zvířatech dál než německo nebo francie! Za zvířata v laboratořích se staví i známé osobnosti.

Občanská iniciativa Za Evropu bez pokusů na zvířatech sbírá podpisy raketovou rychlostí. Jen během včerejšího dne ji podepsalo více jak 30 tisíc Čechů, čímž bylo dosaženo více jak dvojnásobku minimálního počtu podpisů za ČR. Neuvěřitelná lavina podpisů se strhla po tom, co organizace Svoboda zvířat spustila video, které málokoho nechá chladným – Ben Cristovao, Veronika Čermák Macková, Dewii, Jana Stryková a další osobnosti v něm projevují bezprostřední emoce při pohledu na reálné záběry z laboratoří. Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat Vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. A to jen na sociálních sítích Svobody zvířat.

Číst dál

8.9.2021 Bude se kosmetika znovu testovat na zvířatech? Ochránci zvířat bojují za zachování zákazu.

Svoboda zvířat v ČR zahájila kampaň za Evropu bez pokusů na zvířatech. Vyzývá občany k podpisu evropské občanské iniciativy, jejímž cílem je zachování zákazu testování kosmetiky na zvířatech i přijetí plánu na postupné ukončení pokusů na zvířatech v EU. Aby ČR splnila požadovaný limit, musí Svoboda zvířat sebrat nejméně 14 805 ověřených podpisů. Během prvních tří dnů iniciativu podepsalo více než 1800 českých občanů.

Číst dál

17.8.2021 Počet utýraných psů při pokusech se zvyšuje, přestože jich vědci potřebují stále méně

Podle nejnovější statistiky, kterou vydává Generální ředitelství Evropské komise pro životní prostředí, se počet zvířat zneužitých při pokusech v roce 2018 v EU vyšplhal na 10,6 milionů. Počet psů dokonce vzrostl, a to o 20 % oproti předchozímu roku. Pokusy na zvířatech se tedy dále provádí ve velkém, ačkoli více jak 9 z 10 testovaných léků, které úspěšně projdou u zvířat, pak selhávají u lidí, uvádí vědecký zpravodaj Live Science.

Číst dál